Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o 17:15 na żywo


  Transmisja Drogi Krzyżowej

  Transmisja internetowa z kościoła ojców Jezuitów w Łodzi z Nabożeństwa Drogi Krzyżowej na żywo w piątki Wielkiego Postu 2023 o godzinie 17:15 (w miejsce różańca o 17:30).

Droga Krzyżowa u Jezuitów
Piątek 31.03.2023
Źródło: Mocni w Duchu Live

Antonina Krzysztoń – Już Cię żegnam


  Stacje i modlitwy Drogi Krzyżowej


DROGA KRZYŻOWA – modlitwy i stacje


  Odpust zupełny

   Za odprawienie Drogi krzyżowej w miejscu, gdzie jest prawnie założona Droga Krzyżowa* (najczęściej Kościół) można uzyskać odpust zupełny (Dekret Pawła VI z 29.06.1968).
Oprócz zwykłych warunków dla uzyskania odpustu trzeba:

– rozważać Mękę Pana Jezusa* (treścią rozmyślania nie muszą być kolejne stacje).

– przechodzić od jednej do drugiej stacji*. (Jeżeli Drogę Krzyżową odprawia się publicznie i trudno jest wszystkim wiernym przechodzić od stacji do stacji, wystarczy gdy przechodzi prowadzący to nabożeństwo lub osoba z krzyżem, a inni wierni pozostają na swoim miejscu).


*Jeśli ktoś, z powodu słusznej przeszkody, np. choroby, podróży, zamknięcia kościoła itp. nie może odprawić Drogi Krzyżowej wg podanych warunków – zyskuje odpust zupełny, jeśli przynajmniej przez pół godziny odda się pobożnemu czytaniu albo rozważaniu Męki Pana Jezusa.


  Archiwalne retransmisje Drogi Krzyżowej


   Retransmisje nabożeństw Drogi Krzyżowej z ks. abp Grzegorzem Rysiem lub ojcami Jezuitami z Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi.
Rozwiń playlistę (biała ikonka w oknie video) i kliknij wybrane nagranie.

 

Droga Krzyżowa z Abp Rysiem
Źródło: Archidiecezja Łódzka

Droga Krzyżowa u Jezuitów
Źródło: Mocni w Duchu


„Przypominam ci córko Moja, że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je, wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych, w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość. Córko Moja, staraj się w tej godzinie odprawiać drogę krzyżową, o ile ci na to obowiązki pozwolą, a jeżeli nie możesz odprawić drogi krzyżowej, to przynajmniej wstąp na chwilę do kaplicy i uczcij Moje Serce, które jest pełne miłosierdzia w Najświętszym Sakramencie, a jeżeli nie możesz wstąpić do kaplicy, pogrąż się w modlitwie tam, gdzie jesteś, chociaż przez króciutką chwilę. Żądam czci dla miłosierdzia Mojego, od wszelkiego stworzenia, ale od ciebie najpierw, bo dałem ci najgłębiej poznać tę tajemnicę”.

Dzienniczek św. Faustyny, 1572