fioletowe mirabelki…


Fioletowe mirabelki… coś co przeminęło i jednocześnie trwa we wspomnieniach. Smaki i zapachy dzieciństwa, beztroskich zabaw w wiejskim sadzie. Fioletowe mirabelki to coś małego, soczystego i słodkiego, coś co było wtedy i coś co jest tu i teraz. Coś takiego i coś zupełnie innego, coś z ziemi a jednak coś z nieba, coś niecodziennego i całkowicie zwyczajnego… Czasem coś głębokiego jak pamięć, tęsknota albo Sens przez duże „S”… Czasem coś zabawnego, lekkiego i być może niezobowiązującego…


Humoreski, liryka, refleksje z duchowości, jak zaoszczędzić, jak usunąć rysę na zdjęciu, przepisy kulinarne, porady, rękodzieło i tutoriale, filmiki, ciekawostki, teledyski. To i owo, raczej pięknie, czasem mętnie albo smętnie.


W przygotowaniu wpisy o prawdzie nienależnej (czy należy mówić wszystko każdemu, a jeżeli nie to dlaczego), jak ukryć fragment treści na stronie lub całą stronę www, jak znaleźć dobry komentarz do dzisiejszej ewangelii, czy każdy orkisz to orkisz, dlaczego rok liturgiczny rozpoczyna się w grudniu (albo listopadzie), jak zmienić seryjnie nazwy plików, jak zrobić coś z niczego, po co Pan Bóg stworzył kobietę i jak dodać okładkę lub tekst do pliku muzycznego.


Nasze najnowsze artykuły znajdziecie na stronie głównej fioletowemirabelki.pl


Jeśli któryś temat interesuje Was szczególnie, napiszcie proszę w komentarzu, postaramy się każdy z nich uwzględnić podczas planowania kolejnych publikacji.