Kościół łódzki z przymrużeniem oka, czyli Gaudentarium.Wielkanoc! Dzień, w którym zwycięża Życie, Dobro, Prawda i Radość. Ponieważ Radość to między innymi Poczucie Humoru, polecam do obejrzenia cykl z kanału Maskacjusz. Cykl nosi tytuł Gaudentarium, czyli humor w koloratkach i powstawał w Archidiecezji Łódzkiej od 2012 roku.

Kilkadziesiąt króciutkich, kilkuminutowych odcinków, w których osoby w większości związane z łódzkim Kościołem opowiadają kościelne dowcipy i anegdotki, najczęściej z naszego własnego, polskiego podwórka. Można posłuchać i uśmiechnąć się z wieloma znanymi łódzkimi kapłanami, między innymi księdzem Tomaszem Falakiem, księdzem Pawłem Lisowskim, a nawet z biskupami: Ireneuszem Pękalskim czy arcybiskupem Grzegorzem Rysiem.

Oto jeden z odcinków z udziałem ojca Remigiusza Recława SJ, w którym opowiada o pierwszym w życiu, wygłoszonym przez siebie, kazaniu:


Poniżej możecie obejrzeć całą pierwszą serię, kilkudziesięciu odcinków:


A tu seria druga: Gaudentarium +:Niewiele czasu potrzeba, a można się zrelaksować. Zobaczcie i oceńcie sami. Nas zawsze podnosi na duchu.

Wszystkie nasze najnowsze artykuły znajdziecie na stronie głównej fioletowemirabelki.pl