msza na żywo 10 maja 2020

Słowo na 10 maja 2020. Msza Święta na żywo o 9:00, 10:00, 18:00 + dodatkowy komentarz do Ewangelii10 maja 2020, Niedziela.

V Niedziela Wielkanocna


Znajdziesz tu Słowo Boże z liturgii dnia oraz dobry komentarz bądź homilię. Chcemy, by każdy znalazł coś dla siebie, dlatego mamy różne propozycje do wyboru:

 • Ewangelia z dzisiejszej liturgii
 • Komentarz do Słowa Bożego w trzech wersjach do wyboru:
  • W majowe weekendy cykl Mała Maryja z Ingą Pozorską.
  • Homilia Arcybiskupa Grzegorza Rysia – dla każdego (prosto i głęboko)
  • komentarz do Ewangelii Ojca Pustelnika z Eremu Maryi – wersja magis (bardzo życiowo i głęboko)
 • Msza Święta na żywo, również w 3 wersjach do wyboru:
  • 9:00 (czasu polskiego) – msza z abp Grzegorzem Rysiem.
  • 10:00 – msza dla dzieci – Mocni w Duchu
  • 18:00 – msza wieczorna z parafii Jezuitów w Łodzi


Wszystkie sprawdzone i ulubione przez nas propozycje zebraliśmy dla wygody w jednym miejscu. Zapraszamy do korzystania 🙂


Ewangelia (J 14, 1-12)


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem

Słowa Ewangelii według Świętego Jana:


Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę».

Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?»

Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście».

Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy».

Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca”? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca».


Wszystkie czytania znajdziesz TUTAJ.


Zoom. Mała Maryja

Od poniedziałku do piątku o 5.00 rano pojawia się krótki, dwuminutowy komentarz ojca Remigiusza Recława SJ do dzisiejszej Ewangelii. Natomiast w maju 2020 również w soboty i niedziele rozważania maryjne z Ingą Pozorską. Polecamy!Homilia Arcybiskupa Rysia

Jeśli ktoś uczestniczył już dzisiaj we mszy świętej, a lubi słuchać nauczania arcybiskupa Rysia, to znajdziecie je w poniższym oknie. Homilia dostępna jest około 2 godziny po zakończeniu niedzielnej mszy świętej (czyli około godziny 12.00). Zanim pojawi aktualna, możecie posłuchać poprzedniego kazania arcybiskupa Grzegorza Rysia.Komentarz z Pustelni


Komentarz z Eremu Maryi „Brama Nieba” do dzisiejszej Ewangelii polecam szczególnie w dniach strapienia lub osamotnienia. Aby przeczytać kliknij poniższy obraz:


Nasz mini kalendarz liturgiczny z odpowiednimi do Ewangelii komentarzami z Eremu znajduje się TUTAJ.

Transmisja Mszy Świętej z Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem


W niedzielę na żywo o godzinie 9:00 oraz o 7:30 w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) ma miejsce transmisja online Mszy Świętej sprawowanej przez księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia.

Niedziela, 10 maja 2020 o godzinie 9:00.Wszystkie artykuły związane z osobą arcybiskupa Grzegorza Rysia znajdziecie TUTAJ.


Msza święta dla dzieci

Tym razem propozycja dla rodzin i młodszych internautów.
Radosna Msza Święta dla Dzieci z posługą muzyczną zespołu Mocni w Duchu. Transmisja na żywo z parafii ojców Jezuitów w Łodzi w niedziele o godzinie 10:00.
Przewodniczy ojciec Remigiusz Recław SJ

Niedziela, 10 maja 2020 o godzinie 10:00.Msza święta wieczorna

Dla tych, którzy wolą we mszy uczestniczyć wieczorem, msza święta niedziela o godzinie 20:30. Przewodniczy ojciec Zygmunt Kwiatkowski SJ.

Niedziela, 10 maja 2020, godzina 20:30.

200113


Propozycja na maj 2020


Jeśli pragniesz odpocząć w Sercu Matki kliknij obraz poniżej:


Co jeszcze…


Polecamy też pozostałe transmisje live z łódzkiego kościoła ojców Jezuitów, znajdziecie je na: 1) kanale MocniTV 2) na stronie Jezuitów 3) lub w okienku poniżej. Msze sprawowane są w dni powszednie o 7:00, 8:30, 18:00
a w niedzielę i święta: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00, 20:30:

Jeśli powyższe okienko transmisji na żywo jest nieaktywne kliknij TUTAJ.


Natomiast jeśli chcecie wiedzieć czy msza z retransmisji jest ważna, posłuchajcie odpowiedzi ojca Remigiusza Recława SJ:


Ponadto na Youtube lub na tej stronie znajdziecie wiele innych transmisji z mszy świętej na żywo o dowolnej godzinie.

Wszystkie nasze najnowsze artykuły możecie znaleźć na stronie głównej fioletowemirabelki.pl


Przy okazji zapytam, czy taki układ Słowa na dziś jest Wam pomocny, a może macie propozycje by coś zmienić czy dodać? Dajcie, proszę, znać w komentarzach 🙂