Słowo na 25 czerwca

Słowo na 25 czerwca 2020. Msza święta, Ewangelia i komentarz.25 czerwca 2020, Czwartek


Czwartek XII tygodnia zwykłego, Rok A, II


Jeśli szukasz aktualnej Ewangelii z rozważaniem kliknij tutaj. Poniżej natomiast znajdziesz Ewangelię oraz rozważanie i dobry komentarz na 25 czerwca 2020.
Kilka propozycji do wyboru:


Wszystkie propozycje tu zamieszczone, zostały przez nas sprawdzone i należą do naszych ulubionych. Dla wygody zebraliśmy je w jednym miejscu. Zapraszamy do korzystania 🙂

Inną litanię, nowennę, czy modlitwę znajdziesz tutaj.


Zoom

Od poniedziałku do piątku o 5.00 rano pojawia się króciutki komentarz ojca Remigiusza Recława SJ do dzisiejszej Ewangelii. Obok piosenka na dzień dobry 🙂

   Zoom – o. Remi Recław SJ   25.06.2020


Ewangelia (Mt 7, 21-29)


Dom zbudowany na skale i dom zbudowany na piasku

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza:


Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Nie każdy, który Mi mówi: «Panie, Panie», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?» Wtedy im oświadczę: «Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości».
Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony.
Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry, i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki”.
Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak ich uczeni w Piśmie.

Oto słowo Pańskie.


Wszystkie czytania z dzisiejszej liturgii znajdziesz TUTAJ.

200113

Komentarz z Pustelni


Komentarz Ojca Eremity z Eremu Maryi „Brama Nieba” do dzisiejszej Ewangelii:


Budować na Skale


Każdy z nas jakoś tam próbuje się w życiu odnaleźć. Pomysłów jest bardzo dużo. Mamy wolność i możemy budować codzienność wedle własnego uznania. Ale czy wszystko ma sens? Niestety, nieustannie jesteśmy świadkami postaw, które prowadzą do wielorakiego życiowego zdruzgotania (por. Mt 7, 21-29).  

Nietzscheański mit nadczłowieka ma się całkiem dobrze we współczesnych realiach. Ale jest to tylko iluzja wszechmocy i świetlanych perspektyw. Podobnie jak z „super-kredytami”. Na początku wielkie zadowolenie, ale z czasem, „piękna obietnica” okazuje się być „brzydką pułapką”. Wizja szklanych domów przemienia się w koszmarne sny.  Tak wiele decyzji, które nie są zgodne z przykazaniami Boga. Na początku jest złudne szczęście. Ale nieraz bardzo szybko „zamki” okazują się być jedynie „zamkami z piasku”.  Bywają także solidne wytwory ludzkiej mocy. Ale i tym razem tylko kwestią czasu jest upadek, gdy nadejdzie burza. Prawdziwe życiowe tornada zmiatają wtedy z powierzchni ziemi wiele ludzkich istnień. To znaczy ciało o wyglądzie ludzkim może nadal poruszać się w czasoprzestrzeni, ale wnętrze zostaje zdruzgotane i zamienione we wściekły bunt lub zblazowany bezsens. Tragiczne wypadki. Bolesne zdrady. Przeraźliwe choroby.  Człowiek szedł przez życie bez Boga. Dlatego życie zamieniło się w zgliszcza.

Od tych doczesnych upadków, bez porównania tragiczniejszy jest cynizm, który grozi wiecznym piekłem. Rdzeń takiego cynizmu polega na tym, że człowiek posługuje się wartościami Ewangelii, ale do realizacji celów, które nic wspólnego z Ewangelią już nie mają.  Cnota jest tutaj służebnicą moralnego występku. Cyniczny człowiek posługuje się nawet Słowem Bożym, ale w celu realizacji własnej woli. Wola Boża nie jest na serio brana pod uwagę. Na przykład, ktoś lansuje się na chrześcijańskiego filantropa, jednocześnie zaś wypłaca swoim pracownikom pensje, które urągają podstawowym zasadom sprawiedliwości. Nieraz można zaobserwować zjawisko „chrześcijańskiego macho”. Co to znaczy? To człowiek, który kreuje się na szczęśliwego świadka Bożej Miłości. Ale w rzeczywistości Ewangelię traktuje tylko jako środek do promocji swej „pysznej wspaniałości i wyższości”. Jezus przestrzega, że kto idzie taką drogą, nawet gdyby prorokował, wyrzucał złe duchy i czynił cuda, usłyszy twarde słowo Jezusa: „Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości”.

Szczęśliwy, kto prawdziwie buduje swe życie na skale Słowa Bożego. Ale cóż to znaczy? Przede wszystkim nie chodzi głównie o to, aby zewnętrznie epatować swą wspaniałością. To raczej specjalność tego świata. W takim świetle, Jezus na Krzyżu raczej blado wypada. Bardziej lśnią religijni cynicy, którzy Go zabili. Człowiek, który buduje na Jezusowej skale, to ten, który „zawsze i wszędzie” jest w stanie słowem i czynem mówić „Ojcze, bądź wola Twoja”. Chrystus mówi: „Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można przyrównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale”. Dla takiego człowieka, mogą przyjść nawet największe burze, ale nic go  wewnętrznie nie unicestwi. Tak! Nawet jeżeli będę odczuwał niemiłosierny ból ciała, będę mówił „dziękuję”. Jeżeli będę się wił z pragnienia, które nie może być zrealizowane, będę wycieńczonym głosem szeptał „Boże, zgodnie z Twoją Wolą umieram”. Jezus jasno mówi, że do nieba wejdzie tylko ten, „kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie”.

Przy takim podejściu, zaczyna znikać lęk o przyszłość doczesną i wieczną. Lęk jest generowany przez nieokreśloność i niepewność. Budować na skale Jezusowego Słowa, to znać z góry ostateczną odpowiedź na wszystko. Niezależnie od tego, czy zostanę dobrze potraktowany czy otrzymam bolesne zranienia, w głębi serca zawsze odpowiem: „Boże, bądź Wola Twoja, kocham Cię”.   

26 czerwca 2014 (Mt 7, 21-29)


Powyższy tekst i fotografia w całości pochodzą ze strony Eremu Maryi „Brama Nieba”.


Nasz mini kalendarz liturgiczny z odpowiednimi do Ewangelii komentarzami z Eremu znajduje się TUTAJ.

Homilia arcybiskupa Rysia


Znajdziecie tu słowo Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia nawiązujące do czytań z dzisiejszej liturgii.

       Abp Grzegorz Ryś – homilia    25.06.2020


Dzisiejszą homilię Księdza Arcybiskupa Rysia możecie obejrzeć również na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej.


Msza święta z Arcybiskupem Rysiem


Poniżej retransmisja Mszy Świętej z parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi, sprawowanej przez Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia.

Czwartek, 25 czerwca 2020 o godzinie 18:30.

       Abp Grzegorz Ryś – msza święta    25.06.2020
Powyższa homilia pochodzi z kanału YouTube Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi


Nagrania homilii Księdza Arcybiskupa Rysia zamieszczone są w artykułach z cyklu Słowo na dziś (zgodnie z czytaniami liturgicznymi danego dnia).

Wszystkie artykuły związane z osobą arcybiskupa Grzegorza Rysia znajdziecie TUTAJ.Msza święta na żywo z Jezuitami


Transmisja online Mszy Świętej z łódzkiej parafii ojców Jezuitów.
Mszę świętą celebruje jezuita, ojciec Zygmunt Kwiatkowski SJ.

25 czerwca 2020, godzina 18:00.

    o. Zygmunt Kwiatkowski SJ – msza święta u Jezuitów    25.06.2020

    Video nie działa? Skorzystaj z transmisji stałej.

            Szukasz innej transmisji? Przejdź tu.


Adoracja online


Tu możesz trwać w modlitwie przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie poprzez transmisję na żywo.

    Adoracja online 24h klasztor Sióstr Klarysek w SłupskuVideo nie działa? Kliknij małą ikonę listy w powyższym oknie (na monitorze komputera w prawym górnym rogu) i wybierz inną transmisję z listy, która się rozwinie lub spróbuj przejść do Youtube.


Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa


Aby przejść do śpiewanej Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa kliknij obrazek poniżej.Co jeszcze…


Polecamy też transmisje live z łódzkiego kościoła ojców Jezuitów:
● na kanale Mocni w Duchu TV Live
Msza święta o godzinie 18:00 i uroczystości
Różaniec na żywo codziennie o 20:30
Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00

● na kanale Mocni w Duchu Jezuici TV
Msze z modlitwą o uzdrowienie w ostatni poniedziałek miesiąca o 18:30 i niedzielę go poprzedzającą o 17:30.

● na kanale Jezuitów Msza niedzielna o 20:30

● na kanale Mocni w Duchu Dzieciom
Przepiękne Królestwo pn-pt 17:30 i sobota 11:00

● na stronie łódzkich Jezuitów transmisja stała audio
● na kanale o. Remiego prawie stała transmisja video:

Transmisja stała z kościoła Jezuitów w Łodzi może bywać nieaktywna


Transmisja video nie działa? Napisz lub sprawdź na Youtube.
Msze sprawowane są w dni powszednie o 7:00, 8:30, 18:00
a w niedzielę i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00, 20:30


Natomiast jeśli chcecie wiedzieć czy msza z retransmisji jest ważna, posłuchajcie odpowiedzi ojca Remigiusza Recława SJ:

o. R. Recław – Czy transmisja mszy jest ważna?


Ponadto na Youtube lub stronie Msze-online znajdziecie wiele innych transmisji z mszy świętej na żywo niemal o każdej godzinie.

Wszystkie nasze najnowsze artykuły możecie znaleźć na stronie głównej fioletowemirabelki.pl