Rocznica beatyfikacji Carlo Acutisa. Rys biograficzny i retransmisje z Asyżu 10 października 2020.

10 października 2020 roku, włoski nastolatek (1991 – 2006) Carlo Acutis został ogłoszony błogosławionym.

Uroczystości beatyfikacyjne pod przewodnictwem Księdza Kardynała Agostino Valliniego transmitowane były na żywo z Bazyliki św. Franciszka w Asyżu od godziny 16:00.

Poniżej linki retransmisji, również z tłumaczeniem na język polski.
Sobota, 10.10.2020 godzina 16:30:

CARLO ACUTIS | Beatyfikacja 15-letniego internauty na żywo | POLSKI LEKTOR

Oraz:
TV Trwam – transmisja w języku polskim TUTAJ
● Transmisje bezpośrednio z Asyżu TU oraz TUTAJ.Asyż, Bazylika św. Franciszka – tylko na żywo
BEATYFIKACJA Carlo Acutisa


Carlo Acutis był zwyczajnym i jednocześnie nad-zwyczajnym włoskim nastolatkiem. Bardzo lubił zwierzęta, kręcił i montował zabawne filmiki, samodzielnie nauczył się gry na saksofonie. Ponadto studiował podręczniki informatyczne na poziomie studiów inżynierskich. Rozumiał algorytmy i projektował grafiki 3D.

Przy tym był skromny, niezwykle sympatyczny, uprzejmy i pomocny. Pocieszał i pomagał kolegom mniej lubianym przez innych lub słabszym w nauce. Nie wywyższał się nad innych. Z własnego kieszonkowego pomagał ubogim i bezdomnym. Przyprowadzał do Boga osoby niewierzące czy innego wyznania. Bardzo cenił mszę świętą, o której mówił, że jest jego autostradą do nieba. Umierając w wieku 15 lat na ostrą postać białaczki, pocieszał innych ofiarowując cierpienia w intencjach Papieża i Kościoła.

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu dokumentalnego o postaci włoskiego nastolatka:

CARLO ACUTIS | Beatyfikacja 15-letniego internauty | POLSKI LEKTOR


Możecie również zobaczyć stronę internetową stworzoną przez Carla (przed rokiem 2006) a poświęconą cudom eucharystycznym oraz stronę o Carlu stworzoną przez jego przyjaciół po jego śmierci. Zachęcam też do przeczytania niepublikowanych dotąd notatek Carla.