Msza-Krzyżma-z-arcybiskupem-Rysiem

Jak skutecznie ewangelizować. Homilia Arcybiskupa Rysia z Mszy Krzyżma, 19 czerwca 2020.19 czerwca 2020, Msza Krzyżma


W tym roku 2020, Msza Krzyżma – zgodnie z tradycją sprawowana w Wielki Czwartek przed południem – z powodu pandemii została w Kościele Łódzkim przeniesiona na dzisiejszą Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Poniżej znajdziecie dzisiejszą – skierowaną do kapłanów – homilię Arcybiskupa Grzegorza Rysia wygłoszoną podczas wyżej opisanej Mszy Krzyżma, 19 czerwca 2020.


EwangeliaŁk 4, 16-2)


Chrystus namaszczony przez Ducha Świętego

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:

Jezus  przyszedł do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane:

„Duch Pański spoczywa na mnie, ponieważ mnie namaścił i posłał mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnych, abym obwoływał rok łaski od Pana”.
Zwinąwszy księgę oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Nim utkwione. Począł więc mówić do nich: „Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli”.

Oto słowo Pańskie.


Wszystkie czytania Mszy Krzyżma znajdziecie TUTAJ.

Homilia arcybiskupa Rysia

              Abp Ryś – homilia Mszy Krzyżma    19.06.2020


Nagrania homilii Księdza Arcybiskupa Rysia zamieszczone są w Słowie na dziś (zgodnie z czytaniami liturgii danego dnia).
Wszystkie artykuły związane z osobą arcybiskupa Grzegorza Rysia znajdziecie TUTAJ.


Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa


Zapraszam też do przeczytania Ewangelii i wysłuchania Mszy Świętej z rozważaniem z dzisiejszej Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wszystkie nasze najnowsze artykuły możecie znaleźć na stronie głównej fioletowemirabelki.pl