Abp Grzegorz Ryś,

Pandemia czy Boże Miłosierdzie? Msza Święta online o godzinie 9.00 z Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem


Transmisja Mszy Świętej z abp Rysiem: 19 kwietnia 2020 godzina 9:00


Jutro Niedziela Bożego Miłosierdzia. Nadal obowiązuje nas kwarantanna i ograniczenie ilości wiernych w kościele. Dlatego większość z nas nie będzie mogła być obecna fizycznie w kościele podczas mszy. Nasz propozycja na jutro 19 kwietnia 2020 jest taka:


Spotkajmy się jutro o godzinie 9.00 i wspólnie przeżyjmy jutrzejszą, świąteczną Liturgię łącząc się przez internet z arcybiskupem łódzkim Grzegorzem Rysiem. Poniżej transmisja mszy świętej na żywo zaplanowana na 19 kwietnia 2020, czyli na Niedzielę Bożego Miłosierdzia na godzinę 9:00 rano (polskiego czasu 😉 )
Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie by uczestniczyć w transmisji w późniejszej godzinie. Boże Miłosierdzie jest przecież ponad czasem i przestrzenią. A jeśli ktoś miałby chęć i pragnienie pogłębienia treści ewangelii jeszcze przez komentarz Ojca Pustelnika, możecie znaleźć go w naszym mini kalendarzu liturgicznym pod datą 19.04.2020.


Co jeszcze…


Polecamy też transmisje live z łódzkiego kościoła ojców Jezuitów, znajdziecie je na: 1) kanale MocniTV 2) na stronie Jezuitów 3) lub na kanale Ojca Proboszcza TUTAJ.

Jeśli powyższe okienko transmisji na żywo jest nieaktywne kliknij TUTAJ.

Ponadto na Youtube lub na tej stronie znajdziecie wiele innych transmisji z mszy świętej na żywo.


Chwila na Uśmiech

Ponieważ nie może zabraknąć w niedzielne, świąteczne popołudnie również chwili odprężenia, zapraszamy też do wspólnego obejrzenia jednego z uśmiechniętych odcinków Gaudentarium:Pozostałe odcinki humoru w koloratkach możecie znaleźć TUTAJ.


Urodziny Ojca Józka i premiera filmu!


I już ostatnia propozycja na świąteczne popołudnie lub wieczór. Dziś są urodziny słynnego z serdeczności, uśmiechu i tego, że zawsze znajdował się tam, gdzie akurat powinien być, świętej pamięci Ojca Józefa Kozłowskiego, jezuity, którego beatyfikacji z coraz większą radością wyczekujemy :-).

I dziś właśnie premiera pięknego i głębokiego filmu (w reżyserii Katarzyny Dąbkowskiej) poświęconego Jego osobie:
Ojcze Józefie, zamieszczam to piękne wspomnienie o Tobie w fioletowych mirabelkach z wdzięcznością za każdego, pamiętanego z dzieciństwa, podarowanego przez Ciebie: cukierka, uśmiech i dobre słowo 🙂Kolejne wpisy związane z osobą arcybiskupa Grzegorza Rysia znajdziecie TUTAJ.Wszystkie nasze najnowsze artykuły możecie znaleźć na stronie głównej fioletowemirabelki.pl