Słowo na 11 lutego 2021. Czwartek. Msza na żywo, Ewangelia i komentarz.Rok Świętej Rodziny

Rok Świętego Józefa

Odpusty na Rok Świętego Józefa


11 lutego 2021, czwartek

Czwartek 5 tygodnia zwykłego, Rok B, I

Słowo, Ewangelia i komentarz do dzisiejszego Słowa Bożego z liturgii dnia oraz transmisja mszy świętej na żywo:


Wszystkie propozycje tu zamieszczone, zostały przez nas sprawdzone i należą do naszych ulubionych. Dla wygody zebraliśmy je w jednym miejscu. Zapraszamy do korzystania 🙂


   Ewangelia (Mk 7, 24-30)


Prośba poganki wysłuchana

Słowa Ewangelii według Świętego Marka:


Jezus udał się w okolice Tyru i Sydonu. Wstąpił do pewnego domu i chciał, żeby nikt o tym nie wiedział, nie mógł jednak pozostać w ukryciu. Zaraz bowiem usłyszała o Nim kobieta, której córeczka była opętana przez ducha nieczystego. Przyszła, padła Mu do nóg, a była to poganka, Syrofenicjanka z pochodzenia, i prosiła Go, żeby złego ducha wyrzucił z jej córki.

I powiedział do niej Jezus: «Pozwól wpierw nasycić się dzieciom, bo niedobrze jest zabierać chleb dzieciom, a rzucać szczeniętom».

Ona Mu odparła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta pod stołem jedzą okruszyny po dzieciach».

On jej rzekł: «Przez wzgląd na te słowa idź; zły duch opuścił twoją córkę». Gdy wróciła do domu, zastała dziecko leżące na łóżku; a zły duch wyszedł.

Oto Słowo Pańskie.


   Komentarze do Ewangelii


Komentarze do dzisiejszego Słowa Bożego: 2 mini refleksje video, w miarę możliwości nagranie homilii Abp Rysia oraz rozważanie Ojca Pustelnika z Eremu Maryi „Brama Nieba”.


   Zielone Pastwisko

Kilkuminutowy komentarz franciszkański do dzisiejszej Ewangelii ojca Piotra Kleszcza OFM conv. z kapłańskim błogosławieństwem online! (widoczny jest najbardziej aktualny odcinek).

Zielone Pastwisko  11.02.2021
Żródło: Archidiecezja Łódzka

Brak video na dziś? – sprawdź tutaj.


   Zoom


W ramach Zoomu o 5:00 rano danego dnia pojawia się krótki komentarz do dzisiejszego Słowa Bożego ojca Remigiusza Recława SJ (wcześniej dostępny jest najbardziej aktualny odcinek):

o. R. Recław SJ – Zoom do Ewangelii
11 lutego 2021
Źródło: Mocni w Duchu

Video nie działa? Sprawdź tutaj lub tu.


   Homilia Arcybiskupa Rysia


Poniżej dzisiejsza albo najbardziej aktualna homilia Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Dzisiejszą – o ile jest dostępna – można wysłuchać wcześniej w ramach transmisji mszy świętej – kliknij tutaj.

Abp Ryś – homilia  11.02.2021
Żródło: Archidiecezja Łódzka

Brak video na dziś? – sprawdź tutaj.


   Mocne Kazanie


Mocne Kazanie ojca Zygmunta Kwiatkowskiego SJ z dzisiejszej Mszy Świętej w Sanktuarium Jezuitów o godzinie 18:00.


Mocne Kazanie 4.02.2021
o. Kwiatkowski SJ
Źródło: Mocni w Duchu Live


   Komentarz z Pustelni


Głębokie i dotykające konkretów realnego życia rozważania Ojca Eremity OVE.

Poniższy komentarz do dzisiejszej Ewangelii pochodzi z Eremu Maryi „Brama Nieba”.Wiara w przemianę


            
Siedział nad rzeką. Poziom wody bardzo spadł. Kilkaset metrów dalej wznosiło się potężne skaliste urwisko. W oddali rozpościerały się wysokie wzgórza, porośnięte lasami. Układ drzew sprawiał wrażenie przeplatających się ścian, w przeróżnych odcieniach zieleni. W jego głowie kotłowały się myśli pełne złości i żalu: „Dlaczego nie jestem kochany?”. To pytanie było jak prześladowca, codziennie namiętnie torturujący. Wszyscy dokoła wciąż mówią: „Nienawidzę cię”.

Doprowadzony do granic wytrzymałości, wykrzyczał do całego świata: „Nienawidzę cię!”. Gdzieś na dnie serca miał jeszcze kawalątek nadziei, że może tym razem usłyszy dobre słowo. Po rozpaczliwym „Nienawidzę cię”, wyrzuconym jak lawa przez wulkan, zapadła cisza, pełna elektryzującego napięcia. Ale po chwili okrutna rzeczywistość znów nienawistnie ugodziła. Zewsząd zaczęły docierać złowrogie głosy, przypominające demoniczne echo. Skaliste zbocza, zielone ściany lasów, wysokie pasma wzgórz, jakby w jakiejś nienawistnej zmowie, zgodnym echo-chórem wykrzyczały: „Nienawidzę cię, nienawidzę cię, nienawidzę cię…”. Nawet malutkie światełka w oddali prześmiewczo zamigotały „alfabetem morsa”: „Nienawidzę cię”…

Dlaczego świat jest taki zły?! Wszedł do wyschniętej części koryta rzeki  i zaczął z bólu płakać nad wodą, która przed chwilą też wypluskała swe „Nienawidzę cię”. Gdzieś w oddali dało się słyszeć stukot pociągu, w którym zapewne jechali szczęśliwi ludzie, zdążający do szczęśliwych miejsc… Wtem zaszeleściły liście. Odwrócił głowę. Ktoś właśnie zsiadał z roweru… Chyba anioł, bo choć kompletnie nieznany, pomimo wieczornego zmierzchu, w niczym nie budził niepokoju. Podszedł i położył rękę na ramieniu. Cichym głosem, budzącym od razu zaufanie, rzekł: „Widzę, że jesteś dobrym człowiekiem”. Słowa jakby cyniczne w treści, ale ton głosu jednoznacznie świadczył o szczerości i czymś takim, co w piosenkach nazywają miłość. Jakaś groteska. Płakał z nienawiści, a ów nieznajomy dostrzegł w tym miłość?… Anioł kontynuował: „Wzruszyłeś mnie. Nawet rzece współczujesz. Biedna rzeczka, ma tak mało wody i postanowiłeś ją wspomóc swymi łzami. Widzę, że to dla niej bardzo ważne. Każdą twą łzę przyjęła w siebie i poniesie do morza. Ale nie martw się. Jutro będzie padać. Mój Wszechmocny Pan przyślę tu chmurę, z której będzie obfity deszcz; w pełni wystarczy, aby rzeka znów miała swój wysoki poziom”. Spojrzeli razem na tęskniące kamyki… „Wiesz? Mam dla ciebie list od Pana Wszechświata. Otwórz, jak odjadę” (por. Mk 7, 24-30).  Po  chwili anioł wsiadł na rower i zniknął pośród drzew…  

Drżącymi rękami zaczął otwierać kopertę. Był przygotowany, że przeczyta: „Nienawidzę cię”. Ale dotyk anioła dał dziwne ciepło nadziei. Wtem… Jakiś inny układ liter… Przetarł oczy. Poczuł gorąco na całym ciele. Przełknął ślinę i odczytał powoli: „Kocham Cię”… Uniósł głowę. Co się dzieje? Woda sycząca przed chwilą „Nienawidzę cię”, teraz czułym pluskiem wyszeptała: „Kocham Cię”. Aby dobrze usłyszeć przeczytane słowo, krzyknął: „Kocham Cię”. Majestatyczne skały przyjaźnie odpowiedziały: „Kocham Cię”. Teraz najgłośniej, jak tylko potrafił, z głębi serca i pełną piersią, wykrzyknął: „Kocham Cię”. Po chwili cały świat odpowiedział wielokrotnym echem: „Kocham Cię, Kocham Cię, Kocham Cię”… Nawet nienawistne dotąd gwiazdy, otuliły go swą anielską harmonią sfer. Każda serdecznie zamrugała: „Kocham Cię”, jak nigdy dotąd… Całą noc wołał… Tak! Dokonał się mistyczny cud przemiany. Nienawiść zniknęła. Teraz cały Wszechświat zaczął mówić: Kocham Cię, Kocham Cię, Kocham Cię…

Poprzedniego dnia wieczorem z wrażenia nie spojrzał na drugą stronę anielskiej korespondencji. Teraz nad ranem, przy pierwszych kroplach deszczu, przeczytał na odwrocie: „To, co słyszysz, jest echem Twego serca”. Na kartkę spadły kropla deszczu i łza… Czytał dalej: „Na Sądzie Ostatecznym usłyszysz bezkresne echo tego, co mówiłeś swym sercem na ziemi… Piekielnie złowrogie echo „Nienawidzę Cię”… Albo otulające Cię niebiańską miłością echo: „Kocham Cię”. Od Ciebie zależy, co usłyszysz… teraz i na wieki”…  
  
12 lutego 2015 (Mk 7, 24-30)


Powyższy tekst i ilustracja w całości pochodzą ze strony Eremu Maryi „Brama Nieba”.

Pozostałe artykuły z kalendarzem liturgicznym Ojca Pustelnika TUTAJ.


   Transmisje mszy świętych


Dzisiejsze transmisje mszy świętych na żywo, najczęściej z łódzkich kościołów:


   Transmisja Mszy Świętej z Arcybiskupem Rysiem


Dzisiejsza albo najbardziej aktualna, dostępna retransmisja Mszy Świętej z Księdzem Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem.

Wg materiałów Archidiecezji Łódzkiej eucharystia na żywo jest zaplanowana na:
Czwartek, 11 lutego 2021, o godzinie 7:30.

Abp Ryś – msza święta
11 lutego 2021 godz. 7:30
Źródło: Archidiecezja Łódzka

Brak video na dziś? Sprawdź tutaj.

Modlitwa Jubileuszowa – kliknij!


   Msza święta ze św. Szarbelem i różaniec w Sanktuarium


Msza święta ze św. Szarbelem z kościoła Jezuitów w Łodzi o godzinie 18:00.
Przed mszą modlitwa różańcowa o godzinie 17:30.
Przewodniczy ojciec Zygmunt Kwiatkowski SJ.

Czwartek, 11 lutego 2021, godzina 17: 30 i 18:00.


Msza z Różańcem   11.02.2021
o. Z. Kwiatkowski SJ
Źródło: Mocni w Duchu Live

Video nie działa? Sprawdź tutaj.


Wszystkie nasze najnowsze artykuły możecie znaleźć na stronie głównej fioletowemirabelki.pl