Słowo na 24 stycznia 2021. Ewangelia i komentarz oraz Msza Święta o uzdrowienie oraz msze na żywo o 9:30 (z Abp Rysiem), o 10:00 (dla dzieci) i o 20:30.


24 stycznia 2021, III Niedziela zwykłaRok Świętej Rodziny

Rok Świętego Józefa

Odpusty na Rok Świętego Józefa
24 stycznia 2021, III Niedziela zwykła, Rok B, I

Poniżej znajdziesz:


Wszystkie propozycje tu zamieszczone, zostały przez nas sprawdzone i należą do naszych ulubionych. Dla wygody zebraliśmy je w jednym miejscu. Zapraszamy do korzystania 🙂


   Ewangelia (Mk 1, 14-20)


Jezus wzywa ludzi do nawrócenia i powołuje pierwszych apostołów

Słowa Ewangelii według Świętego Marka:


Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: «Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi». A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim.

Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni, zostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi, poszli za Nim.

Oto Słowo Pańskie.


   Zielone Pastwisko


Kilkuminutowy komentarz franciszkański do dzisiejszej Ewangelii ojca Piotra Kleszcza OFM conv. z kapłańskim błogosławieństwem online! (widoczny jest najbardziej aktualny odcinek).

Zielone Pastwisko   24.01.2021
Żródło: Archidiecezja Łódzka

Brak video na dziś? Sprawdź tutaj.


   Zoom


W ramach Zoomu o 5:00 rano danego dnia pojawia się krótki komentarz do dzisiejszego Słowa Bożego prowadzony przez Ingę Pozorską (wcześniej dostępny jest najbardziej aktualny odcinek):

Zoom    24 stycznia 2021
Źródło: Mocni w Duchu

Video nie działa? Sprawdź tutaj.


   Homilia Arcybiskupa Rysia


Poniżej pojawi się (prawdopodobnie koło południa) aktualna homilia Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia do czytań z dzisiejszej Liturgii Słowa. Tymczasowo może być widoczna homilia wczorajsza.
Homilii można wysłuchać wcześniej (od 9:30) w ramach transmisji mszy świętej – kliknij tutaj

Abp Ryś – homilia  24.1.2021
Żródło: Archidiecezja Łódzka

Brak video na dziś? Sprawdź tutaj.


   Komentarz z Pustelni


Głębokie i dotykające konkretów realnego życia rozważania Ojca Eremity OVE.

Poniższy komentarz do dzisiejszej Ewangelii pochodzi z Eremu Maryi „Brama Nieba”.


Życiowe rozeznanie


„Pragnę pójść za Tobą… Gdziekolwiek mnie poprowadzisz”…  W głębi serca tęsknimy za kimś, kto bezszelestnie weźmie nas za rękę i  po mistrzowsku poprowadzi przez życie. W wyobraźni powstaje obraz niezwykłej podróży, która zaspokoi nasze najskrytsze pragnienia i marzenia. Mamy nadzieję, że pod kierunkiem zaufanego przewodnika ujrzymy to, czego sami nie potrafimy odnaleźć i osiągnąć.

W Ewangelii znajdujemy odpowiedź na ten egzystencjalny głos wnętrza. Jezus do swych uczniów mówi: „Pójdź za mną” (por. Mk 1, 14-20). Jest to wołanie Boskiego Mistrza, któremu możemy bezgranicznie zaufać, podobnie jak Apostołowie. Historia potwierdziła wiarygodność drogi, którą Jezus z Nazaretu zaproponował. Ale tu sprawy zaczynają się komplikować…

 Cała trudność polega na tym, że w temacie „życiowego przewodnika” dobrze zorientowany jest także zły duch. Zły duch zauważył, że wielu ludzi słowa „Pójdź za mną” od razu interpretuje jako pochodzące od Jezusa. To posłużyło szatanowi do skonstruowania przebiegłej zasadzki, w której sidła wpadają zwłaszcza „zapędzone duszyczki”. Pułapka polega na tym, że szatan podszywa się pod Jezusa. Następnie udając Jego głos, mówi: „Pójdź za mną”. Zły duch kusi początkowo złudnymi obietnicami szczęścia i pozorami „boskości” . Im gorszy diabeł, tym podróbka jest doskonalsza i bardziej niebezpieczna. Wiadomo, sfałszowana moneta jest tym groźniejsza do wykrycia, im lepiej jest podrobiona. Oszukany człowiek jest przekonany, że wzorem Apostołów pięknie podąża za Jezusem, a tak naprawdę jest na smyczy trzymanej przez złego ducha. Kwestia czasu, kiedy bolesna prawda odsłoni się poprzez złe owoce; zamiast królestwa Bożego, obóz diabelskiego zniewolenia. Co może być pomocą, aby nie dać się oszukać Złemu?

Fundamentalną rzeczą jest codzienne zatrzymanie się w „samotnej ciszy” przed Bogiem. Takie trwanie wewnętrznie wycisza i porządkuje wnętrze. Chaos jest przezwyciężany. Dusza doznaje nasycania Bożą Obecnością i Wrażliwością. Zasadniczo pokusy charakteryzują się „gwałtownym poganianiem” człowieka. Diabeł wie, że jego czas jest policzony, dlatego zawsze się śpieszy.  Zarazem boi się, aby nie wykryto jego knowań. W związku z tym wprowadza człowieka w stan podnieconej niecierpliwości, aby ekspresowo wcielić w życie swój uwodzicielski podszept. Pamiętajmy: „Co nagle, to po diable”… Codzienna cisza milczącego zatrzymania się przed Bogiem chroni przed pośpiesznymi decyzjami i pozwala wychwycić „zapędy”, gdzie „coś jest nie tak”. Zdekonspirowana pokusa może być odrzucona. Oczyszczone i uspokojone serce jest zdolne rozpoznać „Pójdź za mną”, które wypowiada prawdziwy Jezus osobiście lub poprzez swego posłańca.

Po tym wstępnym oczyszczeniu duszy bycie sam na sam z Jezusem pozwala uzyskać trzy zasadnicze dobre owoce. Przede wszystkim w sumieniu odczytujemy wyraźnie treść wezwania „Pójdź za mną”. Pójdź za mną” to różne konkretne Boże propozycje. Ale samo odkrycie Bożego planu jeszcze nie wystarcza. Wszak trzeba go wdrożyć w życie. O własnych siłach tego właściwie nie zrealizujemy. Stąd płynie konieczność budowania więzi z Bogiem, czemu służy „pustynne Ty i ja”. Celem takiej postawy jest stan, w którym możemy powiedzieć za św. Pawłem: „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus” (Ga 2, 20). W stanie zjednoczenia Bóg działa i tworzy poprzez człowieka.  Zespolenie z Jezusem owocuje w postaci coraz większej wewnętrznej wolności wobec dóbr stworzonych w świecie. Jak coś jest, to dobrze. Jak czegoś nie ma, to drugie dobrze. Taka postawa daje pokój serca. Idziemy prawdziwie za Jezusem i możemy cieszyć się „Bożymi krajobrazami”.

Bogu dziękuję, że po okresie super-pędu na cztery telefony, dzięki metodzie wyciszonego zatrzymania  się, odkryłem i podjąłem powołanie pustelnicze. Już wiele lat temu Jezus powiedział mi: „Pójdź za mną na pustynię”. Z każdym rokiem pustelnia coraz bardziej mnie zachwyca delikatną ciszą, subtelnym pięknem i pokojem Bożej Obecności… 
 
25 stycznia 2015 (Mk 1, 14-20)


Powyższy tekst oraz fotografia w całości pochodzi ze strony Eremu Maryi „Brama Nieba”.

Nasz mini kalendarz liturgiczny z odpowiednimi do Ewangelii komentarzami z Eremu znajduje się TUTAJ.


   Transmisje mszy świętych


   Msza święta dla dzieci


Radosna Msza Święta dla Dzieci z posługą muzyczną zespołu Mocni w Duchu. Transmisja na żywo z parafii ojców Jezuitów w Łodzi w niedziele o godzinie 10:00.
Przewodniczy ojciec Remigiusz Recław SJ.

Niedziela, 24 stycznia 2021 o godzinie 10:00:


Mocni w Duchu Dzieciom – Msza
24 stycznia 2021
Źródło: Mocni w Duchu Dzieciom

Brak video na dziś? Sprawdź tutaj.


   Transmisja Mszy Świętej z Księdzem Abp Rysiem


Poniżej transmisja na żywo mszy świętej z Księdzem Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem z dzisiejszej Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Do czasu udostępnienia transmisji widoczne jest najbardziej aktualne nagranie.

Niedziela, 24 stycznia 2021, godzina 9:30.

Abp Ryś – msza święta  24.01.2021
Transmisja z kanału Archidiecezji Łódzkiej

Brak video na dziś? Sprawdź tutaj.

Modlitwa Jubileuszowa – kliknij!


   Msza święta o uzdrowienie i Różaniec w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus


Msza święta z modlitwą o uzdrowienie z kościoła Jezuitów w Łodzi o godzinie 18:00.
Msza jest poprzedzona różańcem i modlitwą o 17:00.
Przewodniczy ojciec Jacek Olczyk SJ.

Niedziela, 24 stycznia 2021, godzina 17:30 i 18:00.

Msza o uzdrowienie     24.1.2021
Sprawuje o. J. Olczyk SJ
Transmisja z kanału Mocni w Duchu LIVE

Video nie działa? Sprawdź tutaj.


   Msza święta ostatniej szansy 😉


Transmisja online z ostatniej bożonarodzeniowej mszy świętej o godzinie 20:30 z łódzkiej parafii Najświętszego Imienia Jezus.
Przewodniczy ojciec Zygmunt Kwiatkowski SJ.

Niedziela, 24 stycznia 2021, na żywo o godzinie 20:30.


Msza ostatniej szansy
o. Zygmunt Kwiatkowski SJ
24.01.2021   godz. 20:30
Źródło: Jezuici

Brak video na dzisiaj?
Sprawdź TU
lub TUTAJ,
albo przejdź do transmisji stałej poniżej:


Transmisja stała z kościoła Jezuitów w Łodzi
Źródło

Wszystkie nasze najnowsze artykuły możecie znaleźć na stronie głównej fioletowemirabelki.pl